Štampa

TEHNOLOGIJE KOJE MOGU TRAJNO OSUŠITI MOKRE ZIDOVE

Tehnologije koje se mogu koristiti za sanaciju mokrog zidanja

Mnoge tehnologije sanacije mokrog zidanja već su ljudi osmislili, a mnoge su već ispitane u praksi, s različitim rezultatima sušenja. Sušenje zida jedan je od radova kojim pokušavamo ukloniti vlagu iz zida na vrijednosti građevinskih standarda, jer neriješeni građevinski nedostatak u obliku zidane vlage i njegove negativne pojave mogu vremenom značajno pridonijeti uništavanju prigovoriti do te mjere da se čovjeku dogodi potpuno nenastanjiv. Međutim, prije nego što se to dogodi, rastuća vlaga uzrokuje uništavanje zgrade i pridonosi povećanoj pojavi štetnih plijesni i povećava troškove grijanja zgrade.

Najveći štetnik zgrada zaraženih vlagom je čovjek

Stanovnici vlažnih zgrada svjesni su manifestacija porasta vlage i vrlo često se odlučuju između tehnologija za korištenje sanacije vlage u zgradi kako bi se kuća što prije osušila i po mogućnosti bez buke, prašine, kemikalija i visokih financijskih troškova. Najbolja je, međutim, nepobitna činjenica da će zgrada biti izravno izložena agresivnom porastu vlage u sljedećim godinama, razmišljajući u početnim fazama pripreme projekta. Stoga je u vremenu prije gradnje potrebno predložiti odgovarajuće mjere koje sprečavaju prodiranje vode u zidane konstrukcije zgrade što je više moguće uz pomoć kojih su šanse za sprečavanje građevinskih kvarova zbog higroskopskog dizanja vlage znatno povećan. Najčešći su problemi koji nastaju nakon nepridržavanja tehnološkog postupka gradnje ili zbog pogrešno projektirane izolacije protiv kapilarnog porasta vode. Porast vlage u zidu tada se može ubrzati ili izravno omogućiti nakon nepropisno izvedenih rekonstrukcija ili strukturnih preinaka.

Gljive i bakterije štetne za ljudsko zdravlje vrlo se brzo razmnožavaju u mokroj zgradi

Međutim, ako se porast higroskopne vlage već očitovao u zgradi, važno je odabrati prikladan postupak sanacije kako bi se zaustavio porast vlage u zidanju, osušila zgrada i njezino zidanje na vrijednosti građevinskih standarda i Postoji mnogo tehnologija s različitim stupnjem uspješnosti u zidarskom sušenju, a svaka od njih skriva neke opasnosti, ali koje klijenti vrlo često nisu upoznati. Koju god metodu sanacije vlage odabere vlasnik vlažne kuće, koja uzima u obzir građevinske intervencije, on bi trebao uzeti u obzir, posebno, smanjenje normalnog rada u zgradi, buke, prašine i kemikalija, a posebno veće financijske troškove. Neke metode sanacije također se iz različitih razloga ne primjenjuju na određene vrste zgrada, pa se stvarni dizajn često odgađa, što šteti ne samo samoj zgradi, već i zdravlju njezinih stanovnika. Nepotrebno je reći da se štetne gljive i bakterije vrlo brzo množe u mokroj zgradi i zgrada može postati doslovno toksična za ljude.

 Elektroosmoza, tehnologija beskontaktne sanacije uklanja vlagu iz zida i nakon toga hidroizolira zgradu bez građevinskih intervencija

Međutim, kako odvlažiti zgradu, riješiti se vlage koja se diže, a zatim i potpuno vodonepropusno bez spomenutih komplikacija, a posebno bez ovisnosti o trenutnom vremenu? Kako postići isušivanje zgrade bez građevinskih intervencija, što može biti vrlo teško provesti, a pogotovo bez visokih financijskih troškova, što može značajno opteretiti obiteljski proračun? Odgovor leži u jednoj riječi: elektroosmoza. Elektroosmoza, tehnologija beskontaktne sanacije uklanja vlagu iz zida i nakon toga hidroizolira zgradu bez građevinskih intervencija ekološki, brzo i jeftino po bilo kojem vremenu.

Riješite se svog svojstva dizanja vlage i živite u zdravom okruženju.

Zahvaljujući beskontaktnoj elektroosmozi, koju koristi tehnološki najnapredniji uređaj DryPol®, vlaga se iz zidova bilo koje zgrade može ukloniti iz bilo kojeg građevinskog materijala u roku od dvije godine, kada jedan uređaj osuši vlagu iz zgrade površine do do 900 m2. Dakle, ako želite zdravu, suhu i čistu kuću bez plijesni, vlage i neugodnih mirisa, odaberite jedinstvenu DryPol® tehnologiju - garantiramo vam jamstvo do trideset godina za rad i funkcije uređaja. Riješite se svog svojstva dizanja vlage i živite u zdravom okruženju. Tehnologijom DryPol® uštedite i do 70% na zagrijavanju predmeta koji prestaju apsorbirati toplinu, ali se zajedno s funkcijom uređaja odbija natrag u grijane prostorije. Vaša konstrukcija bi odabrala DryPol®.